حضور مرکز تحقیقات در نمایشگاه بین المللی متالورژی
به گزارش روابط عمومی هشتمین نمایشگاه بین المللی فولاد،متالوژی،ریخته گری و صنایع و معادن وابسته؛ در این نمایشگاه جدید ترین و نوین ترین فناوری های روز و پیشرفت حوزه ها و بخش های مختلف صنعت فولاد ، صنعت متالورژی،‌ صنعت ریخته گری ، آهنی و غیر آهنی، صنایع مربوط به معدن، تهیه و توزیع مواد اولیه و روشهای تولید،‌ تکمیل و تحویل محصولات مرتبط با این صنایع و همچنین طرح های متنوع مربوط به ظرفیت ها و توانمندی ها صعنت فولاد و صنایع وابسته به آن ارائه، خواهد شد.

در هشتمین نمایشگاه بین المللی فولاد، متالوژی،ریخته گری و صنایع و معادن وابسته ، علاوه بر شرکت های صنعتی و بازرگانی؛ مراکز مختلف علمی از جمله دانشگاه صنعتی شریف، دانشگاه صنعتی اصفهان، پژوهشکده فولاد ایران، دانشگاه آزاد اسلامی و همچنین انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، انجمن ملی آهن و فولاد، انجمن صنفی کارخانجات صنعت ریخته گری ایران، انجمن مهندسی معدن ایران،اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان محصولات معدنی ایران، خانه صنعت، معدن و تجارت ایران، سازمان نظام مهندسی معدن ،اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی و شرکت شهرک های صنعتی ، حضور و مشارکت دارند.

هشتمین نمایشگاه بین المللی متالورژی، فولاد، معدن و صنایع وابسته که در فضائی بالغ بر سه هزار متر مربع برگزار خواهد شد، نسبت به سال گذشته حدود 20 درصد رشد یافته است.

حضور و بازدید چهار هیئت تجاری ، بازرگانی و سرمایه گذاری کشورهای مختلف از نماایشگاه ، برگزاری چهار همایش و کنفرانس با حضور متخصصان و استادان دانشگاهها و برگزاری تورهای بازدید از خط تولید کارخانه های فولاد؛ برخی از برنامه های جانبی هشتمین نمایشگاه بین المللی متالورژی، فولاد، معدن و صنایع وابسته خواهد بود.

مدیرعامل شرکت نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان، نمایشگاه فولاد اصفهان را یکی از تخصصی ترین و موفق ترین نمایشگاه های این حوزه بیان کرد و گفت : بی شک برگزاری این نمایشگاه می تواند بستری برای رشد و تعالی حوزه فولاد کشور بوده و زمینه افزایش رادنمان تولید و صادرات و همچنین تبادل دانش را فراهم کند .

رسول محققیان با بیان اینکه صنعت فولاد یکی از پایه های مهم اقتصادی هر کشور محسوب می شود، افزود: نیاز روز افزون و رو به رشد بازار داخل به محصولات فولادی، قرار گرفتن ایران در کانون جمعیتی جهان و وجود نیروی انسانی متخصص و دسترسی به مواد اولیه و معادن؛ از جمله مزایایی است که سیاست توسعه و پیشرفت این صنعت در ایران عزیز و به خصوص استان اصفهان را، اهمیت ویژه بخشیده و زمینه افزایش سرانه مصرف محصولات فولادی را فراهم ساخته است.

گفتنی است استان اصفهان با اختصاص بیش از 70 درصد از ظرفیت تولید فولاد کشور، مقام نخست در جایگاه استراتژیک جهان برای سرمایه گذاری به خصوص در بخش صنعت فولاد ایران را دارد و در سال های اخیر نیز با سرمایه گذاری های مختلف در بخش های خصوصی ، این ظرفیت افزایش یافته است به نحوی که در حال حاضر این استان به عنوان قطب فولاد کشور نام گرفته و صنایع بالادست و پایین دست متعددی مرتبط با این صنعت در حاشیه این استان صنعتی شکل گرفته است.

هشتمین نمایشگاه بین المللی متالورژی، فولاد، معدن و صنایع وابسته از 22 تا 25 مرداد ماه هر روز از ساعت 15 تا 21 در محل نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان آماده بازدید غلاقمندان خواهد بود .